Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F320J3A110SL5FU
Intel RC28F320J3A110SL5FU
| Part Number: | Intel RC28F320J3A110SL5FU |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F320J3A110SL5FU |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash 32MBIT 110NS 64EASYBGA |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F320J3A110SL5FU Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash 32MBIT 110NS 64EASYBGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Access Time | 110 ns |
| Frequency | 110 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 30.5 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel RC28F320J3A110SL5FU
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the memory size and type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the packaging type of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.