Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F128K3C115
Intel RC28F128K3C115
| Part Number: | Intel RC28F128K3C115 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F128K3C115 |
| Qty Available: | |
| Description: | Flash, 8MX16, 115NS, PBGA64, 1 Mm Pitch, BGA-64 |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-RC28F128K3C115 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Flash, 8MX16, 115NS, PBGA64, 1 Mm Pitch, BGA-64
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Access Time | 115 ns |
| Frequency | 115 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 122.1 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel RC28F128K3C115
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the max operating temperature of the product?
Who is the manufacturer of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
