Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intel-QG5100MCH-SLARL
Intel QG5100MCH SLARL
| Part Number: | Intel QG5100MCH SLARL |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intel-QG5100MCH-SLARL |
| Qty Available: | |
| Description: | Memory Controller Hub 1432-Pin FCBGA |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > Intel-QG5100MCH-SLARL Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Memory Controller Hub 1432-Pin FCBGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | FCBGA |
| Number of Pins | 1432 |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Memory Size | 48 GB |
| Memory Type | DDR2 |
| Length | 42.5 mm |
| Width | 38.5 mm |
| Case/Package | FCBGA |
| Number of Pins | 1432 |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Memory Size | 48 GB |
| Memory Type | DDR2 |
| Length | 42.5 mm |
| Width | 38.5 mm |
Documentation for Intel Intel QG5100MCH SLARL
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the memory size of the product?
What is the part number of the product?
What is the package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the memory size of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.