Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | FCBGA |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 479 |
| Data Bus Width | 32 b |
| Frequency | 1.5 GHz |
| Max Frequency | 1.5 GHz |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Number of Cores | 1 |
| Operating Supply Voltage | 1.292 V |
FAQ’s
What is the brand of this product?
What is the part number of this product?
What is the physical case/package of this product?
What is the operating supply voltage of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.