Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-GE28F320C3TC70SB93
Intel GE28F320C3TC70SB93
| Part Number: | Intel GE28F320C3TC70SB93 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-GE28F320C3TC70SB93 |
| Qty Available: | |
| Description: | IC Flash 32MBIT 70NS 48VFBGA |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-GE28F320C3TC70SB93 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
IC Flash 32MBIT 70NS 48VFBGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Access Time | 70 ns |
| Frequency | 70 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 30.5 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel GE28F320C3TC70SB93
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the memory size of the product?
What is the max operating temperature of the product?
What is the memory type of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.