Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-GE28F320C3BC90
Intel GE28F320C3BC90
| Part Number: | Intel GE28F320C3BC90 |
| Manufacturer: | Intel |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-GE28F320C3BC90 |
| Qty Available: | |
| Description: | 3A991.B.1.A Surface Mount Tray 2MX16 ic memory 90ns 6.964mm 0.000005A 33554432bit |
PCX has Intel Integrated Circuits (ICs) > Memory > Intel-GE28F320C3BC90 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
3A991.B.1.A Surface Mount Tray 2MX16 ic memory 90ns 6.964mm 0.000005A 33554432bit
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Access Time | 90 ns |
| Frequency | 90 GHz |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 30.5 MB |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
Documentation for Intel Intel GE28F320C3BC90
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the memory size of the product?
What is the product name and model number?
What is the access time of the product?
What is the packaging type of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.