Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 256 |
| Frequency | 300 MHz |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
FAQ’s
What is the brand of this product?
What is the frequency of this product?
What is the part number of this product?
What is the maximum operating temperature of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.