Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Contact for details
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 256 |
| Frequency | 400 MHz |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the brand of the product?
What is the physical case/package of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the minimum supply voltage of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.