Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 256 |
| Frequency | 200 MHz |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 3.3 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
Documentation for Intel Intel GDPXA250B1C200
FAQ’s
What is the brand of the product?
What is the part number of the product?
What is the case/package type of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.