Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
C2550 64 Bit Mpu 8065401488912 2.400G 2MB Fcbg>
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Data Bus Width | 64 b |
| Max Frequency | 2.4 GHz |
| Max Operating Temperature | 96 °C |
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Number of Cores | 4 |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the brand of this product?
What is the part number of this product?
What is the memory type of this product?
How many cores does this product have?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.