Electronic Component
PCX has Intel Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Network Proc 1.3V/1.5V/2.5V/3.3V 400MHz 544-Pin BGA
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | BGA |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 544 |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 3.465 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 1.235 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the maximum and minimum operating temperature of the product?
Are there any alternate parts available for this product?
Is this product compliant with RoHS regulations?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.