Electromechanical > Switches > Idec-LA3F-21C13V-A
Idec LA3F-21C13V-A
| Part Number: | Idec LA3F-21C13V-A |
| Manufacturer: | Idec |
| Part Type: | Electromechanical > Switches > Idec-LA3F-21C13V-A |
| Qty Available: | |
| Description: | L6 Ill Slctr Rct 2-POS Sprg-rt SPDT Led 12V Pcb |
PCX has Idec Electromechanical > Switches > Idec-LA3F-21C13V-A Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
L6 Ill Slctr Rct 2-POS Sprg-rt SPDT Led 12V Pcb
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Throw Configuration | DPDT |
Documentation for Idec Idec LA3F-21C13V-A
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the throw configuration of the switch?
What is the maximum operating temperature?
What is the minimum operating temperature?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.