Electromechanical > Switches > Idec-LA2K-3C6A
Idec LA2K-3C6A
| Part Number: | Idec LA2K-3C6A |
| Manufacturer: | Idec |
| Part Type: | Electromechanical > Switches > Idec-LA2K-3C6A |
| Qty Available: | |
| Description: | Switch Key Lock N.O./N.C. DPDT 45° Flat Key Solder Panel Mount |
PCX has Idec Electromechanical > Switches > Idec-LA2K-3C6A Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Switch Key Lock N.O./N.C. DPDT 45° Flat Key Solder Panel Mount
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Panel |
| Number of Positions | 3 |
| Orientation | Straight |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | DPDT |
Documentation for Idec Idec LA2K-3C6A
| Datasheet | View & Download Idec-LA2K-3C6A Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What are the technical specifications of the product?
Where can I find the datasheet and manufacturer documentation for the product?
Are there any alternate names or part numbers for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
