Electromechanical > Switches > Idec-LA1F-32C66-W
Idec LA1F-32C66-W
| Part Number: | Idec LA1F-32C66-W |
| Manufacturer: | Idec |
| Part Type: | Electromechanical > Switches > Idec-LA1F-32C66-W |
| Qty Available: | |
| Description: | L6 Ill Slctr Rnd 3-POS Sprg-lt DPDT Inc 12V Sldr |
PCX has Idec Electromechanical > Switches > Idec-LA1F-32C66-W Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
L6 Ill Slctr Rnd 3-POS Sprg-lt DPDT Inc 12V Sldr
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Throw Configuration | DPDT |
Documentation for Idec Idec LA1F-32C66-W
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the throw configuration of the product?
What are the maximum and minimum operating temperatures of the product?
Can you provide the manufacturer aliases for Idec?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.