Electromechanical > Switches > Idec-LA1F-2C22V-W
Idec LA1F-2C22V-W
| Part Number: | Idec LA1F-2C22V-W |
| Manufacturer: | Idec |
| Part Type: | Electromechanical > Switches > Idec-LA1F-2C22V-W |
| Qty Available: | |
| Description: | Sel/switch 16MM L6 Rnd 2POS Maint DPDT Led 6V Pcb |
PCX has Idec Electromechanical > Switches > Idec-LA1F-2C22V-W Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Sel/switch 16MM L6 Rnd 2POS Maint DPDT Led 6V Pcb
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Max Operating Temperature | 55 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Throw Configuration | DPDT |
Documentation for Idec Idec LA1F-2C22V-W
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the throw configuration of the switch?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the minimum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.