Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > ISL6271ACRZ-T
ISL6271ACRZ-T
| Part Number: | ISL6271ACRZ-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > ISL6271ACRZ-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Integrated XScale Regulator 20-Pin QFN EP T/R |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > ISL6271ACRZ-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Integrated XScale Regulator 20-Pin QFN EP T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | QFN |
| Contact Plating | Tin |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 20 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Operating Supply Current | 380 µA |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Width | 4 mm |
Documentation for Intersil ISL6271ACRZ-T
| Datasheet | View & Download ISL6271ACRZ-T Datasheet |
| Datasheet | View & Download ISL6271ACRZ-T Datasheet |
| Datasheet | View & Download ISL6271ACRZ-T Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the maximum operating temperature of the product?
What is the package type of the product?
What is the minimum operating temperature of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.
