Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Regulators - Switching > ISL6121LIB-T
ISL6121LIB-T
| Part Number: | ISL6121LIB-T |
| Manufacturer: | Intersil |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Regulators - Switching > ISL6121LIB-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Contains Lead DUAL GULL WING INDUSTRIAL (Applications) 85C 0.2mA 3/5V 4.9mm |
PCX has Intersil Integrated Circuits (ICs) > Power Management ICs > Voltage Regulators - Switching > ISL6121LIB-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Contains Lead DUAL GULL WING INDUSTRIAL (Applications) 85C 0.2mA 3/5V 4.9mm
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SOIC |
| Mount | Surface Mount |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
Documentation for Intersil ISL6121LIB-T
| Datasheet | View & Download ISL6121LIB-T Datasheet |
| Datasheet | View & Download ISL6121LIB-T Datasheet |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What are the technical specifications of the product?
Are there any alternate parts available for this product?
Can I download the datasheet for this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.