Electronic Component
ICC Intervox BRP4526P-12-C
| Part Number: | ICC Intervox BRP4526P-12-C |
| Manufacturer: | ICC Intervox |
| Part Type: | Electronic Component |
| Qty Available: | |
| Description: | Audio Warning Device; Alarm; Piezo; Continuous; 12VDC Sup; 35mA; 105dB; 2900Hz; 2-Pins |
PCX has ICC Intervox Electronic Component Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Audio Warning Device; Alarm; Piezo; Continuous; 12VDC Sup; 35mA; 105dB; 2900Hz; 2-Pins
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Housing Color | Black |
| Frequency | 2.9 kHz |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Termination | Pin |
| Voltage Rating | 12 V |
| Diameter | 45 mm |
Documentation for ICC Intervox ICC Intervox BRP4526P-12-C
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name?
What is the voltage rating of the device?
What is the frequency of the device?
What is the housing color of the device?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.