           Connectors > Fujitsu-FCN-360C040-B
Fujitsu FCN-360C040-B
Part Number: Fujitsu FCN-360C040-B
Manufacturer: Fujitsu
Part Type: Connectors > Fujitsu-FCN-360C040-B
Qty Available:
Description: Connector Accessories Cover 40 POS Polyester
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Fujitsu FCN-360C040-B Available.
PCX has Fujitsu Connectors > Fujitsu-FCN-360C040-B Electronic Components for Sale.
Connector Accessories Cover 40 POS Polyester
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Number of Pins 40
Max Operating Temperature 85 °C
Min Operating Temperature -55 °C
Orientation Straight
Depth 46 mm
Length 72.72 mm