Integrated Circuits (ICs) > EVB-EN5367QI
EVB-EN5367QI
| Part Number: | EVB-EN5367QI |
| Manufacturer: | Intel / Altera |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > EVB-EN5367QI |
| Qty Available: | |
| Description: | 6A Powersochighly Integrated Synchronous Buckwith Integrated Inductor |
PCX has Intel / Altera Integrated Circuits (ICs) > EVB-EN5367QI Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
6A Powersochighly Integrated Synchronous Buckwith Integrated Inductor
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Evaluation Kit | Yes |
| Output Current | 6 A |
| Output Voltage | 2.25 V |
| Schedule B | 8473300002 |
| Switching Frequency | 4 MHz |
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.