Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > CPLDs - Complex Programming Logic Devices > EPM9320RC208-15
EPM9320RC208-15
| Part Number: | EPM9320RC208-15 |
| Manufacturer: | Intel / Altera |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > CPLDs - Complex Programming Logic Devices > EPM9320RC208-15 |
| Qty Available: | |
| Description: | CPLD MAX 9000 Family 6K Gates 320 Macro Cells 117.6MHz 5V 208-Pin RQFP |
PCX has Intel / Altera Integrated Circuits (ICs) > Embedded Processors and Controllers > CPLDs - Complex Programming Logic Devices > EPM9320RC208-15 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
CPLD MAX 9000 Family 6K Gates 320 Macro Cells 117.6MHz 5V 208-Pin RQFP
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 208 |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Memory Type | EEPROM |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Gates | 6000 |
| Number of I/Os | 132 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 20 |
| Number of Logic Elements/Cells | 20 |
| Number of Macrocells | 320 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 208 |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Memory Type | EEPROM |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Gates | 6000 |
| Number of I/Os | 132 |
| Number of Logic Blocks (LABs) | 20 |
| Number of Logic Elements/Cells | 20 |
| Number of Macrocells | 320 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the part number of the product?
What is the family of the CPLD?
What is the maximum operating temperature of the CPLD?
How many gates does the CPLD have?
What are the technical specifications of the product?
What is the product name and model number?
What are the distributor links for the product?
Are there any alternate names or part numbers for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.