           Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > ELL-ATV150M
ELL-ATV150M
Part Number: ELL-ATV150M
Manufacturer: Panasonic
Part Type: Passive Components > Inductors > Fixed Inductors > ELL-ATV150M
Qty Available:
Description: Ind Power Choke Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 2.8A Embossed Carrier T/R
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number ELL-ATV150M Available.
Ind Power Choke Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 2.8A Embossed Carrier T/R
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package SMD/SMT
Mount Surface Mount
Current 1 A
Current Rating 2.8 A
DC Current 2.8 A
DC Resistance (DCR) 32 mΩ
Inductance 15 µH
Max DC Current 2.8 A
Military Standard Not
Packaging Cut Tape
Schedule B 8504500000
Shielding Shielded
Termination SMD/SMT
Test Frequency 100 kHz
Tolerance 20 %
Depth 10.5 mm
Height 4.4958 mm
Length 10 mm
Width 10 mm