           Passive Components > Capacitors > Film Capacitors > ECW-FE2W154JA
ECW-FE2W154JA
Part Number: ECW-FE2W154JA
Manufacturer: Panasonic
Part Type: Passive Components > Capacitors > Film Capacitors > ECW-FE2W154JA
Qty Available:
Description: Cap Film 0.15UF 5% 450VDC Radial
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number ECW-FE2W154JA Available.
Cap Film 0.15UF 5% 450VDC Radial
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Capacitance 150 nF
Packaging Cut Tape
Voltage Rating (DC) 450 V