Integrated Circuits (ICs) > DP83867ERGZT
DP83867ERGZT
| Part Number: | DP83867ERGZT |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > DP83867ERGZT |
| Qty Available: | |
| Description: | Extended temperature, robust low-latency gigabit Ethernet PHY transceiver with SGMII 48-VQFN -40 to 105 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > DP83867ERGZT Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Extended temperature, robust low-latency gigabit Ethernet PHY transceiver with SGMII 48-VQFN -40 to 105
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | VQFN |
| Number of Pins | 48 |
| Data Rate | 1 Gbps |
| Interface | Serial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage | 2.625 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 950 mV |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Schedule B | 8542390000 |
| Cable Length | 130 m |
| Height | 1 mm |
| Length | 7 mm |
| Thickness | 900 µm |
| Width | 7 mm |
Documentation for Texas Instruments DP83867ERGZT
| Datasheet | View & Download DP83867ERGZT Datasheet |
| Technical Drawing | View & Download DP83867ERGZT Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download DP83867ERGZT Datasheet |
| Datasheet | View & Download DP83867ERGZT Datasheet |
| Datasheet | View & Download DP83867ERGZT Datasheet |
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.



