Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > DP83822IRHBR
DP83822IRHBR
| Part Number: | DP83822IRHBR |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part Type: | Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > DP83822IRHBR |
| Qty Available: | |
| Description: | Low-power, robust 10/100-Mbps Ethernet PHY transceiver with 16-kV ESD 32-VQFN -40 to 85 |
PCX has Texas Instruments Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > DP83822IRHBR Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Low-power, robust 10/100-Mbps Ethernet PHY transceiver with 16-kV ESD 32-VQFN -40 to 85
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | VQFN |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 32 |
| Data Rate | 100 kbps |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Cable Length | 150 m |
| Height | 1 mm |
| Length | 5 mm |
| Thickness | 900 µm |
| Width | 5 mm |
Documentation for Texas Instruments DP83822IRHBR
| Technical Drawing | View & Download DP83822IRHBR Technical Drawing |
| Datasheet | View & Download DP83822IRHBR Datasheet |
| Datasheet | View & Download DP83822IRHBR Datasheet |
Alternate Descriptions
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.



