DF38004H10WV
Part Number: DF38004H10WV
Manufacturer: Renesas
Qty Available:
Description: MCU 16-bit/32-bit H8 CISC 32KB ROM 2.5V/3.3V 64-Pin PQFP
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number DF38004H10WV Available.
MCU 16-bit/32-bit H8 CISC 32KB ROM 2.5V/3.3V 64-Pin PQFP
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package PQFP
Mount Surface Mount
Number of Pins 64
Access Time 10 µs
Frequency 10 MHz
Interface SCI
Max Frequency 10 MHz
Max Operating Temperature 85 °C
Max Supply Voltage 3.6 V
Memory Size 32 kB
Memory Type FLASH, ROM
Min Operating Temperature -40 °C
Min Supply Voltage 1.8 V