           Passive Components > Resistors > D55342K07B100GR
D55342K07B100GR
Part Number: D55342K07B100GR
Manufacturer: Vishay Dale
Part Type: Passive Components > Resistors > D55342K07B100GR
Qty Available:
Description:
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number D55342K07B100GR Available.
PCX has Vishay Dale Passive Components > Resistors > D55342K07B100GR Electronic Components for Sale.
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 1206
Resistance 100 Ω
Length 3.2004 mm
Thickness 381 µm
Width 1.6002 mm