           Power Products > Power Supply Modules > Board Mount Modules > Cosel-ZUW1R52412
Cosel ZUW1R52412
Part Number: Cosel ZUW1R52412
Manufacturer: Cosel
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Board Mount Modules > Cosel-ZUW1R52412
Qty Available:
Description: DC DC Converter +/-12V / Module Dc-dc 24 Vin 2-OUT 12V/-12V 0.065A 1.56W 5-PIN
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Cosel ZUW1R52412 Available.
DC DC Converter +/-12V / Module Dc-dc 24 Vin 2-OUT 12V/-12V 0.065A 1.56W 5-PIN
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Mount PCB, Through Hole
Weight 10.000011 g
Current - Output 1 65 mA
Current - Output 2 65 mA
Efficiency 71 %
Input Current 92 mA
Isolation Voltage 500 V
Max Operating Temperature 71 °C
Min Operating Temperature -20 °C
Number of Outputs 2
Output Current 65 mA
Output Power 1.5 W
Output Voltage 12 V
Turn-On Delay Time 20 ms
Voltage - Output 1 12 V
Voltage - Output 2 24 V
Depth 7 mm
Height 7.112 mm
Length 27.432 mm
Width 18.034 mm