           Power Products > Power Supply Modules > Board Mount Modules > Cosel-ZUS1R52405
Cosel ZUS1R52405
Part Number: Cosel ZUS1R52405
Manufacturer: Cosel
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Board Mount Modules > Cosel-ZUS1R52405
Qty Available:
Description: Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.3A 1.5W 4-Pin
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Cosel ZUS1R52405 Available.
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.3A 1.5W 4-Pin
Weight 10.000011 g
Current - Output 1 300 mA
Input Current 88 mA
Isolation Isolated
Isolation Voltage 500 V
Max Operating Temperature 71 °C
Min Operating Temperature -20 °C
Number of Outputs 1
Output Current 300 mA
Output Power 1.5 W
Output Voltage 5 V
Voltage - Output 1 5 V
Depth 7 mm
Height 7.112 mm
Length 27.432 mm
Width 18.034 mm