           Power Products > Power Supply Modules > Cosel-PBA30F-24-N
Cosel PBA30F-24-N
Part Number: Cosel PBA30F-24-N
Manufacturer: Cosel
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Cosel-PBA30F-24-N
Qty Available:
Description: PBA30F Series 31.2 W Single Output 24 V AC/DC Enclosed Type Power Supply
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Cosel PBA30F-24-N Available.
PBA30F Series 31.2 W Single Output 24 V AC/DC Enclosed Type Power Supply
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Mount Panel
Weight 270.000008 g
Current - Output 1 1.3 A
Efficiency 81 %
Max Operating Temperature 71 °C
Min Operating Temperature -10 °C
Number of Outputs 1
Output Current 1.3 A
Output Power 31.2 W
Output Voltage 24 V
Voltage - Output 1 24 V
Depth 78 mm
Height 34.5 mm
Length 103 mm
Width 78 mm