           Power Products > Power Supply Modules > Cosel-PBA300F-24
Cosel PBA300F-24
Part Number: Cosel PBA300F-24
Manufacturer: Cosel
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Cosel-PBA300F-24
Qty Available:
Description: PBA300F Series 324 W Single Output 24 V AC/DC Enclosed Type Power Supply
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Cosel PBA300F-24 Available.
PBA300F Series 324 W Single Output 24 V AC/DC Enclosed Type Power Supply
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 120
Mount Panel
Weight 1 kg
Current - Output 1 14 A
Efficiency 82 %
Max Operating Temperature 71 °C
Min Operating Temperature -20 °C
Number of Outputs 1
Output Current 14 A
Output Power 336 W
Output Voltage 24 V
Power Rating 336 W
Voltage - Output 1 24 V
Depth 42 mm
Height 42 mm
Length 170 mm
Width 102 mm