           Power Products > Cosel-NAC-06-472-D
Cosel NAC-06-472-D
Part Number: Cosel NAC-06-472-D
Manufacturer: Cosel
Part Type: Power Products > Cosel-NAC-06-472-D
Qty Available:
Description: Power Line Filter High Attenuation 60Hz 6A 250VAC/250VDC Terminal Block DIN Rail
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Cosel NAC-06-472-D Available.
PCX has Cosel Power Products > Cosel-NAC-06-472-D Electronic Components for Sale.
Power Line Filter High Attenuation 60Hz 6A 250VAC/250VDC Terminal Block DIN Rail
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Capacitance 4.7 nF
Current Rating 6 A
Frequency 1 MHz
Leakage Current 500 µA
Termination Screw
Voltage Rating (AC) 250 V
Voltage Rating (DC) 250 V