           Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > CL31B105KANE
CL31B105KANE
Part Number: CL31B105KANE
Manufacturer: Samsung
Part Type: Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > CL31B105KANE
Qty Available:
Description:
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number CL31B105KANE Available.
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 1206
Material Ceramic
Capacitance 1 µF
Max Operating Temperature 125 °C
Min Operating Temperature -55 °C
Tolerance 10 %
Voltage Rating 25 V
Height 1.4 mm