           Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > CL21C680GBANNNC
CL21C680GBANNNC
Part Number: CL21C680GBANNNC
Manufacturer: Samsung
Part Type: Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > CL21C680GBANNNC
Qty Available:
Description: Cap Ceramic 68pF 50V C0G 2% SMD 0805 125°C Paper T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number CL21C680GBANNNC Available.
Cap Ceramic 68pF 50V C0G 2% SMD 0805 125°C Paper T/R
Mount Surface Mount
Capacitance 68 pF
Dielectric C0G
Max Operating Temperature 125 °C
Min Operating Temperature -55 °C
Packaging Tape & Reel
Temperature Coefficient 30 ppm/°C
Tolerance 2 %
Voltage Rating 50 V
Voltage Rating (DC) 50 V
Depth 1.25 mm
Height 650 µm
Length 2 mm
Thickness 762 µm
Width 1.2446 mm