           Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > CL21B104KBAC
CL21B104KBAC
Part Number: CL21B104KBAC
Manufacturer: Samsung
Part Type: Passive Components > Capacitors > Ceramic Capacitors > CL21B104KBAC
Qty Available:
Description: French Electronic Distributor since 1988
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number CL21B104KBAC Available.
French Electronic Distributor since 1988
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package 0805
Material Ceramic
Capacitance 100 nF
Max Operating Temperature 125 °C
Min Operating Temperature -55 °C
Tolerance 10 %
Voltage Rating 50 V
Height 1.45 mm