           Passive Components > Resistors > Through-Hole Resistors > CFS1-2CT52A823J
CFS1/2CT52A823J
Part Number: CFS1/2CT52A823J
Manufacturer: KOA Speer
Part Type: Passive Components > Resistors > Through-Hole Resistors > CFS1-2CT52A823J
Qty Available:
Description: Res Carbon Film 82K Ohm 5% 0.5W(1/2W) -450ppm/C to 350ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number CFS1/2CT52A823J Available.
Res Carbon Film 82K Ohm 5% 0.5W(1/2W) -450ppm/C to 350ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Max Voltage Rating (DC) 350 V
Resistance 82 kΩ
Schedule B 8533100070
Tolerance 5 %
Height 3.15 mm
Max Voltage Rating (DC) 350 V
Resistance 82 kΩ
Schedule B 8533100070
Tolerance 5 %
Height 3.15 mm