           Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > CA91C142D-33IE
CA91C142D-33IE
Part Number: CA91C142D-33IE
Manufacturer: Renesas
Part Type: Integrated Circuits (ICs) > Interface ICs > CA91C142D-33IE
Qty Available:
Description: CA91C142D Series 4.5 V to 5.5 V High-Performance VME to PCI Bridge - PBGA-313
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number CA91C142D-33IE Available.
CA91C142D Series 4.5 V to 5.5 V High-Performance VME to PCI Bridge - PBGA-313
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Case/Package BGA
Contact Plating Lead, Tin
Mount Surface Mount
Number of Pins 313
Data Rate 560 Mbps
Max Frequency 33 MHz
Max Operating Temperature 85 °C
Min Operating Temperature -40 °C
Operating Supply Voltage 5 V
Length 35 mm
Thickness 2.3 mm
Width 35 mm
Case/Package BGA
Contact Plating Lead, Tin
Mount Surface Mount
Number of Pins 313
Data Rate 560 Mbps
Max Frequency 33 MHz
Operating Supply Voltage 5 V
Length 35 mm
Thickness 2.3 mm
Width 35 mm