           Discrete Semiconductors > Diodes > Zener Diodes > BZX84-C47-215
BZX84-C47,215
Part Number: BZX84-C47,215
Manufacturer: Nexperia
Part Type: Discrete Semiconductors > Diodes > Zener Diodes > BZX84-C47-215
Qty Available:
Description: Zener Diode Single 47V 5% 170Ohm 250mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number BZX84-C47,215 Available.
Zener Diode Single 47V 5% 170Ohm 250mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R