Analog Devices ADP2166ACPZ-1.5-R7
Part Number: Analog Devices ADP2166ACPZ-1.5-R7
Manufacturer: Analog Devices
Qty Available:
Description: Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.5V 6A 24-Pin LFCSP EP T/R
05/14/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Analog Devices ADP2166ACPZ-1.5-R7 Available.
Conv DC-DC 2.7V to 5.5V Synchronous Step Down Single-Out 1.5V 6A 24-Pin LFCSP EP T/R