           Power Products > Power Supply Modules > Off-Board Modules > Acme-Electric-DMP11204
Acme Electric DMP11204
Part Number: Acme Electric DMP11204
Manufacturer: Acme Electric
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Off-Board Modules > Acme-Electric-DMP11204
Qty Available:
Description: DMP11204 - Acme Electric, Din Rail and Linear Power Supplies , Single Phase-Plastic
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Acme Electric DMP11204 Available.
DMP11204 - Acme Electric, Din Rail and Linear Power Supplies , Single Phase-Plastic
Mount DIN Rail
Efficiency 83 %
Max Operating Temperature 50 °C
Max Output Current 5 A
Max Power Dissipation 50 W
Min Operating Temperature -10 °C
Number of Outputs 1
Output Power 43 W
Voltage - Output 1 12 V
Height 89.916 mm
Length 102.108 mm
Width 32.004 mm