           Power Products > Power Supply Modules > Off-Board Modules > Acme-Electric-DMP112025
Acme Electric DMP112025
Part Number: Acme Electric DMP112025
Manufacturer: Acme Electric
Part Type: Power Products > Power Supply Modules > Off-Board Modules > Acme-Electric-DMP112025
Qty Available:
Description: DMP112025 - Acme Electric, Din Rail and Linear Power Supplies , Single Phase-Plastic
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Acme Electric DMP112025 Available.
DMP112025 - Acme Electric, Din Rail and Linear Power Supplies , Single Phase-Plastic
Specifications
TYPE DESCRIPTION
Mount DIN Rail
Efficiency 84 %
Max Operating Temperature 50 °C
Max Output Current 3 A
Max Power Dissipation 30 W
Min Operating Temperature -10 °C
Number of Outputs 1
Output Power 26 W
Voltage - Output 1 12 V
Height 89.916 mm
Length 102.108 mm
Width 22.86 mm