           All Parts > Passive Components > Crystals and Oscillators > Abracon-ASVTX-09-16-800MHZ
Abracon ASVTX-09-16.800MHZ
Part Number: Abracon ASVTX-09-16.800MHZ
Manufacturer: Abracon
Part Type: All Parts > Passive Components > Crystals and Oscillators > Abracon-ASVTX-09-16-800MHZ
Qty Available:
Description: Oscillator VC-TCXO 16.8MHz 0.5ppm (Tol) 2.5ppm (Stability) 10pF Clipped Sinewave 3V 4-Pin CSMD Bulk
05/13/2026 – There are 515 pieces pieces of Part Number Abracon ASVTX-09-16.800MHZ Available.
Oscillator VC-TCXO 16.8MHz 0.5ppm (Tol) 2.5ppm (Stability) 10pF Clipped Sinewave 3V 4-Pin CSMD Bulk