Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPLPFL-125-000MHZ-LY-E-T3
Abracon ASTMUPLPFL-125.000MHZ-LY-E-T3
| Part Number: | Abracon ASTMUPLPFL-125.000MHZ-LY-E-T3 |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPLPFL-125-000MHZ-LY-E-T3 |
| Qty Available: | |
| Description: | Mems Osc Xo 125.0000MHZ Lvds SMD, 5X3.2MM, Rohs |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPLPFL-125-000MHZ-LY-E-T3 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Mems Osc Xo 125.0000MHZ Lvds SMD, 5X3.2MM, Rohs
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 125 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 55 mA |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Height | 800 µm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMUPLPFL-125.000MHZ-LY-E-T3
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What are the technical specifications of the product?
Is the product compliant with RoHS?
Are there any documents available for the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.