Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPLPFL-100-000MHZ-LY-E-T3
Abracon ASTMUPLPFL-100.000MHZ-LY-E-T3
| Part Number: | Abracon ASTMUPLPFL-100.000MHZ-LY-E-T3 |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPLPFL-100-000MHZ-LY-E-T3 |
| Qty Available: | |
| Description: | Mems Osc Xo 100.0000MHZ Lvds SMD, 5X3.2MM, Rohs |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPLPFL-100-000MHZ-LY-E-T3 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Mems Osc Xo 100.0000MHZ Lvds SMD, 5X3.2MM, Rohs
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 100 MHz |
| Frequency Stability | 10 ppm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 55 mA |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Height | 800 µm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMUPLPFL-100.000MHZ-LY-E-T3
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the type of oscillator used in this product?
What is the frequency of this oscillator?
What is the package type and dimensions of this product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.