Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-155-520MHZ-EJ-E-T
Abracon ASTMUPCFL-33-155.520MHZ-EJ-E-T
| Part Number: | Abracon ASTMUPCFL-33-155.520MHZ-EJ-E-T |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-155-520MHZ-EJ-E-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Programmable Crystal Oscillator 155.52MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T/R |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-155-520MHZ-EJ-E-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Programmable Crystal Oscillator 155.52MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 155.52 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Current | 36 mA |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Height | 787.4 µm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMUPCFL-33-155.520MHZ-EJ-E-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and brand?
What is the frequency of the programmable crystal oscillator?
What is the voltage requirement for the oscillator?
What is the package type for the oscillator?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.