Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-125-000MHZ-EJ-E-T3
Abracon ASTMUPCFL-33-125.000MHZ-EJ-E-T3
| Part Number: | Abracon ASTMUPCFL-33-125.000MHZ-EJ-E-T3 |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-125-000MHZ-EJ-E-T3 |
| Qty Available: | |
| Description: | High Performance Programmable LVCMOS MEMS Oscillator 125MHz 3.3V ±20ppm -20 to 70°C 5x3.2mm 4-Pin SMD 3000 Pcs T/R |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-125-000MHZ-EJ-E-T3 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High Performance Programmable LVCMOS MEMS Oscillator 125MHz 3.3V ±20ppm -20 to 70°C 5x3.2mm 4-Pin SMD 3000 Pcs T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 125 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Current | 36 mA |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Height | 787.4 µm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMUPCFL-33-125.000MHZ-EJ-E-T3
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and model number?
What is the frequency stability of this oscillator?
What is the supply voltage required for this oscillator?
What is the package type of this oscillator?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.