Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-106-250MHZ-LJ-E-T
Abracon ASTMUPCFL-33-106.250MHZ-LJ-E-T
| Part Number: | Abracon ASTMUPCFL-33-106.250MHZ-LJ-E-T |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-106-250MHZ-LJ-E-T |
| Qty Available: | |
| Description: | High Performance Programmable LVCMOS MEMS Oscillator 106.25MHz 3.3V ±20ppm -40 to 85°C 5x3.2mm 4-Pin SMD 1000 Pcs T/R |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-106-250MHZ-LJ-E-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High Performance Programmable LVCMOS MEMS Oscillator 106.25MHz 3.3V ±20ppm -40 to 85°C 5x3.2mm 4-Pin SMD 1000 Pcs T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 106.25 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 36 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 3.3 V |
| Height | 787.4 µm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMUPCFL-33-106.250MHZ-LJ-E-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the product name and description?
What is the compliance status of the product?
Are there any alternative products available?
What are the technical specifications of the product?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.