Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-100-000MHZ-LJ-E-T3
Abracon ASTMUPCFL-33-100.000MHZ-LJ-E-T3
| Part Number: | Abracon ASTMUPCFL-33-100.000MHZ-LJ-E-T3 |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-100-000MHZ-LJ-E-T3 |
| Qty Available: | |
| Description: | High Performance Programmable LVCMOS MEMS Oscillator 100MHz 3.3V ±20ppm -40 to 85°C 5x3.2mm 4-Pin SMD 3000 Pcs T/R |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMUPCFL-33-100-000MHZ-LJ-E-T3 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High Performance Programmable LVCMOS MEMS Oscillator 100MHz 3.3V ±20ppm -40 to 85°C 5x3.2mm 4-Pin SMD 3000 Pcs T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 100 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 36 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 3.3 V |
| Height | 787.4 µm |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMUPCFL-33-100.000MHZ-LJ-E-T3
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the frequency range of the oscillator?
What is the product model number for the Abracon oscillator?
What is the temperature range for the oscillator?
What is the package size of the oscillator?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.