Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMLPE-25-000MHZ-LJ-E-T
Abracon ASTMLPE-25.000MHZ-LJ-E-T
| Part Number: | Abracon ASTMLPE-25.000MHZ-LJ-E-T |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMLPE-25-000MHZ-LJ-E-T |
| Qty Available: | |
| Description: | Oscillator MEMS 25MHz ±20ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin SMD T/R |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMLPE-25-000MHZ-LJ-E-T Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
Oscillator MEMS 25MHz ±20ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin SMD T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Supply Current | 7.5 mA |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Schedule B | 8542390000 |
| Height | 787.4 µm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMLPE-25.000MHZ-LJ-E-T
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the brand of this product?
What is the part number of this product?
What is the frequency of this oscillator?
What is the supply voltage range for this oscillator?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.