Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMHTV-25-000MHZ-XR-E-T3
Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-XR-E-T3
| Part Number: | Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-XR-E-T3 |
| Manufacturer: | Abracon |
| Part Type: | Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMHTV-25-000MHZ-XR-E-T3 |
| Qty Available: | |
| Description: | High Temperature Programmable MEMS Oscillator 25MHz 2.25 to 3.63V ±25ppm -40 to 125°C 7x5mm 4-Pin SMD 3000 Pcs T/R |
PCX has Abracon Passive Components > Crystals and Oscillators > Oscillators > Abracon-ASTMHTV-25-000MHZ-XR-E-T3 Electronic Components for Sale.
Pacific Component Xchange specializes in solving challenges such as supply chain procurement, hard to find, long lead time, obsolete, cost savings, kanban and scheduled orders.
High Temperature Programmable MEMS Oscillator 25MHz 2.25 to 3.63V ±25ppm -40 to 125°C 7x5mm 4-Pin SMD 3000 Pcs T/R
Specifications
| TYPE | DESCRIPTION |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Mount | Surface Mount |
| Frequency | 25 MHz |
| Frequency Stability | 25 ppm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 990.6 µm |
| Length | 7.0104 mm |
| Width | 5.0038 mm |
Documentation for Abracon Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-XR-E-T3
Alternate Descriptions
FAQ’s
What is the equivalent product to Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-XR-E-T3?
What are the technical specifications of Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-XR-E-T3?
Where can I find the datasheet for Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-XR-E-T3?
What is the environmental classification of Abracon ASTMHTV-25.000MHZ-XR-E-T3?
Electronic Component Search
Lookup any part using a part number, manufacturer or keyword.